eXTReMe Tracker

תחזית אסטרולוגית לתקופת יוני –יולי 2019 .

 

 

 

המיפגש של זנב דרקון עם סאטורן ופלוטו, משפיע וישפיע לאורך זמן. (זנב דרקון בצמידות לפלוטו השפיע עד 12.06 ) התנסות קארמתית שמשפיעה ותמשיך להשפיע על החברה בהתנסות לא קלה. השינוי צפוי בדרך שמתנהלים ביום יום, כך שזה ישפיע גם על אזורי הנוחות של כל אחד. בנתיים, זנב דרקון צמוד לכוכב סטאורן, יוצר אי שקט, פוליטי וחברתי, הכולל התבטאויות גזעניות, התבטאויות שתוכנן הן "אנטי" המימסד הדתי (משפיע על מגוון הדתות בכל העולם). ממחצית יוני עד סופו, כוכב יופיטר יהיה בהיבט שיפעיל מצידו את ראש/זנב הדרקון, וישפיע על מנהיגי דת, סביב העולם. אלה יתקשו להוציא לפועל את "האני מאמין" שלהם לקהל הרחב. הציפייה של האזרחים, תהיה ליותר פתיחות מצד המימסד, ואלה מאותם מנהיגים שלא יטמיעו את הצורך בשינוי, יעלמו.

ההשפעה של זנב דרקון על פלוטו וסאטורן השפיעה גם על התעוררות גלי אלימות נוספים. (המבנה זנב/סאטורן ימשיך עד סוף ספטמבר) אלה ימשיכו לעורר התפרצויות אלימות, לא תמיד במקומות צפויים, צמידות, סאטורן ופלוטו בפני עצמה מופיעה בהיסטוריה במפות מלחמה! (ותלוווה אותנו לתוך 2020) זכרו שלכל הטילים אין חיישנים לזהות מי אנחנו, שמאל, ימין דתיים חילוניים, או ערבים, לגביהם כולנו ישראלים! והמבין יבין.

המארס במולות לסאטורן, עד 15.06 משפיע וגורם לאנרגיה חלשה יותר, עייפות, היכולת לצאת ולפעול תהיה ירודה. כוכב סאטורן יגביל את האגו, אבל יגרום לכם במובן החיובי להתמקד במה שצריך לעשות, בלי להתפזר. הזהרו עם אש, השילוב הזה עלול לגרום לשריפות בקלות. גם קצר חשמלי גורם לשריפה. "אש" בשפה עממית זה גם יריות. מארס מול סאטורן בין 12.06-20.06 ומיד בהמשך מול פלוטו, המשברים בעולם יסלימו. סביר להניח שגם אצלנו…

המרקורי במולות לסאטורן בהמשך עד 17.06 מחזירים למציאות, לקושי בדרך ההתבטאות הפתוחה, לצד ביקורת עצמית. יהיה קל גם להעביר ביקורת על כל אחד בסביבה ולמצוא בו פגמים. נסו למתן את נקודת המבט השלילית, השארו עם הנתונים שיש, לשפוט ולהחליט נטו, נקי ברור רק על בסיס עובדות.

המבנה של יופיטר ונפטון ברקע, גם הוא באותה רצועת זמן, גורם ל"ללה לנד", אשליות ומבוכה. הרגשה שאתם "עפים", בלי כיוון, כדאי לאמץ את המיבנה של מרקורי/סאטורן, (שמופיע עתה גם) כדי שיחזיר אתכם למציאות. בעיקר בגלל הרכילות, השמועות והמידע הכוזב שיציפו את כולם בכל מקום. נסו להשאר על הקרקע, בעיקר כשתשמעו או תקראו את "הפרשנים" החכמים מטעם עצמם, בכלי התיקשורת "המגוונים". הגזמה כבר אמרתי?

כללית בין 16.06-26.06 רצוי להפעיל את כל המנגנונים שיעזרו לכם, להיות מאופקים, לשמור על עצמכם ועל היקרים לכם. המרקורי בצמידות למארס במולות לסאטורן ובהמשך לפלוטו, ההמלצה, לחשוב לפני שמדברים. קל להעליב או לפגוע באחרים. מבנה הכוכבים הכולל, עלול לעורר חוסר ביטחון, דווקא בסביבה הביתית. סודות עלולים להחשף, בזמן וויכוחים. הכעס החבוי יחשף. גם הרוע. חישבו על כך גם כשאתם עומדים בתור לקופה, או בתחנת דלק, מילים עלולות להצית מריבות מיותרות, ומכאן מי יודע לאן… הכוכבים משפיעים על כל אחד ואחת בכל מקום. קל יהיה להאשים את הזולת, גם בעולמכם האישי אבל נשמע זאת גם בפוליטיקה.

עוד תמונה שמתקבלת של כל הכוכבים (מכמה מיקבצים באותה תקופה) ביחד, אלה יוצרים התפרצות (אורנוס ניכנס לחגיגה עם ווסטה), פוגענית שעלולה לגרום ל"שוק", לרעידת אדמה (במובן המטפורי) במישור הארצי, מדיני ועולמי. יתכן גם שזה ישפיע על הגלישה באינטרנט. שוב, נושא ביטחון ודיסקרטיות אישית או עיסקית.

מופע הירח המלא, ב17.06 יקשה לקדם ולהתקדם בתוכניות. יתכנו פחדים וחששות. בעיקר בתחומים פיננסיים. בשווקים אלה ימים של תנודתיות, הזהרו מהרפתקאות, אלא אם כן אתם סוחרים יומיים, כך אולי תהיה לכם קצת יותר שליטה.

המולות של מארס פלוטו, 17.06- 25.06 מוכרת כאלימה, ותביא עימה התפרצויות לא צפויות, ברמה הבינאישית, ויתכן שגם במישור הארצי. אצלנו: עימותים נפיצים צפויים עם הפלשתינאים או גם עם הסורים. (אירן?). הקונפליקטים/משברים "ישטפו" אותנו בכל המישורים.

יהיה עלינו להיות מוכנים כאן אצלנו למתחים ועימותים בחודשים הקרובים, חלקם בווליום נמוך, חלקם גבוה. אבל ידענו תמיד לעמוד איתנים בעימותים האלה. לצערנו, זו "הירושה של ההנתקות" ב2005. אז, מי שזוכר, הבטיחו לנו ( אריק שרון ושמעון פרס) את סינגפור במקום "גוש קטיף", במציאות קיבלנו מדינת טרור על הגבול ברצועת עזה. בכייה לדורות.

אלה גם ימים של תאונות, תאונות דרכים, איבוד שליטה, הכל אפשרי.

כדאי להדגיש שהצמידות מרקורי מארס נטו, בנוסף, היא נפיצה בעיקר מילולית אבל יש בה גם אלימות. והיא פעילה בין 16.06-19.06, נשמע ונשמיע מילים שבסיסן תיסכול וכעס. אבל יש יתרונות לשילוב הזה, היכולת המנטלית במיטבה, רעיונות צצים במהירות, לצד שנינות חריפה. (התינוקות שיוולדו בימים אלה, יפתיעו במנת המישכל שלהם בבוא היום).

שימרו על ערנות כשאתם צועדים, מטיילים, קל להפגע ולהפצע, בעיקר בגפיים.

ברצועת הזמן בין 24.06-03.07 זמנים קשים בעבודה. היו מוכנים לעבוד יותר מהרגיל, בגלל מהמורות שיצוצו בדרך להשלמת היעדים. משמעת עצמית תתבקש.

השמש תעבור למזל סרטן ב21.06, מסמלת את תחילת הקיץ, היום הארוך ביותר בשנה.

סביב ה23.06, ימים נחמדים לארועים חברתיים, לחגוג ליד השולחנות המלאים מכל טוב. זיכרו שאתם אוכלים הרבה יותר "עם העיניים", ואחר כך מתלוננים שאינכם מרגישים טוב.

סביב ב24.06 הרומנטיקה באוויר. חישבו על כך שהמציאות חזקה יותר, ואל תיכנסו בקלות לגן עדן של שוטים. רומנטיקה זה דבר נפלא, כשהיא מעוגנת במציאות. לכן תמיד כדאי להתבונן יום יומיים לפני ואחר כך כדי להבין מה חוויתם באמת. למעשה, חבל לוותר על החוויה, לזכות בחיוניות שהאהבה נותנת, מיפגשים מרגשים עם השראה, אבל זהירות נידרשת גם.

ב02.07 צפוי מופע ליקוי חמה! וכזכור, שבוע לפני כן, לא מקבלים החלטות חשובות ולא מתחילים משהו חדש, מאחר ובמבחן התוצאה משהו לא מסתדר כמו שציפתם. התוצאה מעוותת. ההמלצה להכין תמיד תוכנית מגירה, אלטרנטיבה שתאפשר לכם להשיג את היעדים שלכם. מבנה הכוכבים עלול לגרום לדברים לצאת מפרופורציה, לכן שימרו על זהירות, הכניסו כל דבר לפרספקטיבה. צאו לטייל, צאו לנשום אוויר נקי. מיפגשים חברתיים.

מופעי ליקוי חמה משפיעים על איתני הטבע, רעידות אדמה, בגלל שהפעם זה יהיה במזל סרטן, יתכנו גם סופות שטפונות ומפולות בוץ. הפעם המופע ( 02.07) יהיה צמוד לשמש במפת בארה"ב. הליקוי המתרחש לפני יום ההולדת שלהם (04.07) אינו מביא בשורות טובות.

אחרי ה03.07, חפשו עיסוקים שיעניקו לכם שקט, מנוחה ורוגע.

ב06.07-11.07 מיפגש נוסף בין מרקורי (הנמצא בנסיגה) עם מארס במזל אריה. הסקרנות במיטבה, רוצים ללמוד עוד. אולי נסיגת המרקורי, תרכך את המילים, בתכנים שנונים שעלולים להיות לא פעם פוגעניים וחריפים, ולגרור לוויכוחים ומריבות בקלות. שימרו על עצמכם, על מוצא פיכם, זכרו, מילה היוצאת מהפה לא ניתן להשיבה.

 

זמני הירח הבטל:

יום שישי 14.06 הירח בטל משעה 22:38 עד למחרת בשעה 12:02

יום שני 17.06 הירח בטל משעה 11:29 עד 19:12

יום רביעי 19.06 הירח בטל משעה 14:17 עד 04:59 בלילה.

יום שישי 21.06, מסמל את תחילת הקיץ, היום הארוך ביותר בשנה.

יום שישי 21.06 הירח בטל משעה 17:14 עד למחרת בשבת ב 17:00.

יום שלישי 25.06 הירח בטל משעה 02:09 עד 05:37.

יום חמישי 27.06 הירח בטל משעה 10:50 עד 16:31

יום שבת 29.06 הירח בטל משעה 21:46 עד 0:08

יום שלישי 02.07 הירח בטל משעה 0:46 עד 04:23

יום רביעי 03.07 הירח בטל 17:17 עד למחרת ב 06:18

יום שישי 05.07 הירח בטל משעה 09:34 עד למחרת בשעה 07:24.

יום ראשון 07.07 הירח בטל משעה 19:42 עד למחרת בשעה 09:06.

יום שלישי 09.07, הירח בטל משעה 22:27 עד למחרת בשעה 12:28

יום שישי 12.07 הירח בטל משעה 03:20 עד 18:04.

 

כלכלה ושווקים:

אתגרים כלכליים ישפיעו על העולם הפיננסי בשנים הקרובות 2020-2022.

הכוכבים סאטורן/פלוטו במזל גדי. בהמשך הצמידות יופיטר/סאטורן תגיע גם למזל גדי. ב2020 לצד המעבר של אורנוס למזל שור.

הגדי מייצג שמרנות, צניעות, צמצום, קושי, מול הרצון לעבוד קשה בנחישות ואמביציה לבנות משהו חדש (מבנה) וסולידי יותר. מקבץ הכוכבים במזל גדי, מוסיף ציניות ופחד בגלל חוסר וודאות.  כוכב פלוטו רוצה להרוס את מה שהיה, בעיקר את מה ששרד לאורך זמן ולא עשה שינוי מהותי (התמרה) במבנה הקיים. נכון ששינוי אינו דבר קל, אבל הפעם אנחנו על סף שינוי , ולא מדובר בשינוי קטן. נחשוב על כך שהשינוים מניעים את החיים לכיוון חדש, עם חזון לעתיד, השראה שתיתן לכולם תקווה. 

יש להניח שיתפתחו מודלים כלכליים חדשים (ראה גם אורנוס במזל שור). תמיד שינויים משמעותיים מתרחשים כשהכוכבים מגיעים למזלות היוזמה (טלה, סרטן, מאזניים וגדי).

החולשה בנתיים ב2019, זה השילוב בין יופיטר ונפטון, שאחריו יגיעו סאטורן ופלוטו. סאטורן מסמל אתיקה, שמחזק את האמת והצדק, בניגוד טוטאלי ליופיטר –נפטון. האחרונים ביחד הם הגזמה ופגיעה בערכים אתיים. בניגוד לצורך בצדק ובאמת, מה שיוצר אווירה של חוסר אימון! (החוויה שלנו כאן?). סאטורן דורש התחשבנות עם עשייה ופעולות, בעיקר על בסיס מסקנות מהעבר. התהליך הזה (סאטורן ופלוטו בגדי אחרי היופיטר ונפטון) יגרום לכך שנשלם תשלום. עלולה להיות כאן "נפילה" מאיגרא רמא לבירא עמיקתא, השפלה. אנשים שהתעשרו בדרכים "עקומות" יפסידו הכל.

האתגרים ישפיעו לא רק על חברות פרטיות, עסקים קטנים וגדולים. אלה ישפיעו גם על כלכלת מדינות, דירוג האשראי שלהן ירד. הבנקים המרכזיים בעולם ירגישו את הלחץ הפיננסי, התחושה של חוסר יציבות, תנודתיות. המנהיגם הגדולים יצטרכו להתמודד בחוכמה עם חוסר הוודאות והפחדים, ולמצוא את הפתרונות יוצאי הדופן (אורנוס במזל שור) כדי להחזיר את הביטחון.

כוכב יופיטר ( הגזמה )שיגיע גם למזל גדי ויפגש עם פלוטו ( חובות וגרעונות), עלול לחזק את תחושת המשבר, מיתון גדול. (זה המוכר בעולם מ 2007- 2009).

סאטורן המגיע לפלוטו, בצמידות בינואר 2020, עם זנב דרקון (ראש דרקון במזל סרטן ממול), מתחיל כבר עתה ב 2019, מדוייק ב 20.05.19 אחר כך ב23.06.19 וב15.09.2019. (בפעם הקודמת זה קרה ב 11.10.2007 אני מאמינה שהזכרון עדיין טרי בעיקר אצל המשקיעים). למעשה עלינו להתבונן על רצועת הזמן שבין 28.03-15.09. יופיטר נפטון משפיעים מחד עם אופטימיות חסרת תקנה, וסאטורן ופלוטו מאידך לא חוסכים מאיתנו את השפעתם, צימצום שיעצור ויגביל את ההתפתחות.

למעשה בהווה יש תקופה שניתן גם להרוויח, אבל ההמלצה החשובה היא שכדאי להשאיר סכום כסף נזיל, בצד בתוכנית בטוחה בבנק או מתחת לבלטות. סכום שיאפשר לכם לבצע רכישה חשובה לצרכים קיומיים או לכל הוצאה דחופה ולא צפוייה. רק זו הדרך שבה תוכלו למנוע מעצמכם עוגמת נפש ואו ייאוש, בעיקר אם תצטרכו להתמודד פתאום עם התחייבויות כספיות לא צפויות.

יש להניח שהשפעתם של מקבצי הכוכבים בסרטן/גדי, תתבטא בהתייקרות עולמית במחירי המזון.

ברשימות קודמות, כבר נכתב כאן על מעבר כוכב אורנוס במזל שור והשפעתו על הבנקאות העולמית.

המעבר של אורנוס לשור כבר משפיע ועוד ימשיך ויפתיע בדרכו על מבנה הבנקים וגם סוג המטבע. צפויים שינויים שחלקם כבר קיימים, ההתנהלות תהיה שונה לפי מה שכבר מסתמן במוסדות הפיננסים השונים. מחזור הכספים שהיה חלק מאופיו של הבנק, כסף שהיה מיועד לרכישות, ומתן שרותים יקבל תפנית. כבר שמענו והכרנו את הטכנולוגיה של הבלוקציין, קריפטו. יש חברות שהחלו להשתמש במטבע החדש לעיסקאות גדולות (טרנסקציות). אולי נשמע על המצאה חדשה ( האורנוס יעבור במזל שור לאורך 7 השנים הבאות), שתביא לשינוי בדרך בה אנחנו עושים עסקים, כולל בעבודה שלנו מול הבנקים וההפך. כל שינוי ישפיע בסופו של דבר גם עלינו כאינדבידואלים.

אנשים ינסו ללמוד טכנולוגיה פיננסית חדשה, לפתח מערכות פיננסיות חדשניות אחרות, שאולי יפתיעו את כולם בשנים הקרובות. חישבו על כך גם בחיוב, יתכנו רעיונות שיביאו למהפכים בבנקים שיעזרו להתפתחות אחרת, יספקו טכנולוגיה "אחרת" שתעזור לכולם במושגים כלכליים. צריך רק להשאר עם ערוצים פתוחים ללמוד ולהטמיע. כוכב אורנוס תמיד יביא לחידושים מהפכניים, שרק בפרספקטיבה לאחור יבינו אותם.

ובהווה: השווקים מושפעים מיופיטר ונפטון, צמד חמד היוצר מצבים לא ראציונאליים, בהגזמה! אלה הכוכבים היוצרים אופוריה, אשלייה, אבל גם איבוד שליטה ופאניקה. לכן החלטות שתקבלו, עלולות להיות מסוכנות. אולי יפתיעו, אולי יתכנו רווחים בשמיים, אבל לזמן קצר מאוד. נכון יהיה לעסוק במסחר יומי בלבד בזמן הזה. השמועות, הרכילות והמידע הכוזב מגיע לשיאו "בזכות" הצמד הזה. קל להרגיש מבוכה ולכן כדאי להיות עם רגל על "הברקס" עד 25.06. (מאז 08.06) אם תבחרו לעלות על הרכבת, על בסיס אינטואציה היו מוכנים לכך שזו תהיה רכבת הרים… עדיף להצמד לעובדות, לא לשמועות…

מרקורי יתחיל בנסיגה בתחילת יולי, העצירה 06-07.07. תקופה שבה צפויים הודעות כזב, הפרטים החשובים יהיו חסרים, וכל זה ישפיע עד 01.08-02.08 (ותוסיפו עוד כמה ימים טווח ביטחון).

לפניו, למופע ליקוי החמה 02.07 גם יש השפעה. כמו שכבר ידוע, עדיף להמנע מקבלת החלטות כשבוע לפני כן, כי התוצאות אחרי הופעת הליקוי, לא יענה לציפיות בלשון המעטה.

 

אצלנו:

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

נתניהו, ימשיך בתפקידו, כראש ממשלה, ובהקמת הממשלה אחרי הבחירות בספטמבר. אבל יתכנו שוב קשיים בדרך שינסה לגבש קואליציה. יום הבחירות עצמו לפי תאריך עיברי, בעייתי. (לאורך השנים, אני מתייחסת בעבודה שלי, על נתניהו רק למפה המציגה את תחילת תפקידו כרה"מ ב2009, ולא למפה האישית שיכולה לספר כל מיני דברים שהפרשנות שלהם עלולה לתעתע באלה ה"קוראים" אותה ולכן רבים טועים בו!).

במפה המסמלת את תפקידו כרה"מ הכוכבים ממשיכים על 4-10, 2-8, וגם 5-11 ו6-12. עם פלוטו על 4-10, יש יציבות, תוכניות לטווח ארוך, מרחב התבטאות להזדמנויות חדשות לצד שמירה על הקיים. עם 6-12, יהיה עליו להזהר מהשותפים והאנשים שאיתם הוא עובד ועדיף לא לתת בהם אימון עיוור בתהליך של קבלת החלטות ולאחר שגמר להתייעץ, רצוי שיקבל את ההחלטה עם עצמו, בדרכו שלו שלא תמיד תהיה מקובלת.ציר 6-12 מציג את עולם הערכים הייחודי שבו צועדת המדינה, וראש הממשלה כשעומד מול העולם, ימשיך לשמור על האינטרסים של המדינה שלנו. בכל המצבים, הוכיח שהוא קורא את התמונה הרבה לפני לפני שאחרים קולטים או מבינים על מה הוא מדבר.

לא נתעלם שיש מעגל נוסף, 1-7, 5-11 ו 3-9 ואלה מספרים לנו שצפוייה דינמיקה שתיגרום לו לבחון מחדש את המקום והמצב בו נמצא בתפקידו כראש הממשלה.

הכוכבים נמצאים במעגל הראשי, על הצירים 4-10, 2-8, 3-9, במפת תפקידו עם המדינה. המשמעות שממשיך בנתיים בתפקידו וימשיך להתמקד במטרות ארוכות טווח שישרתו את המדינה. וכל זה בתוך התמודדות עם מציאות תובענית, ושמירה על הנורמות המקובלות. הוא יבחר כמו בעבר, לשמור על על פתיחות לערוצי המידע השונים, לסנן את העיקר, מה שיעזור לו לתפקד ביעילות. החולשה במבנה הכוכבים הזה, שאדם משקיע הרבה אנרגיה לשמור על הקיים, 2-8 תמיד תובעני יותר, עלול לגרור גם למאבקי כוח, במצטבר זו אנרגיה שוחקת.

אופי הכוכבים מעיד שרה"מ יכול לבחון את דרכו מחדש בהמשך הדרך. את ההחלטות יקבל עם עצמו. לא פעם כתבתי כאן שנתניהו יהיה זה שיחליט מתי הוא פורש. מצבי כוכבים אלה, אולי רומזים על התהליך שיביא אותו בהמשך הדרך להחלטה הזו.

"כל אחד יכול לאחוז בהגה הספינה כאשר הים רוגע" אמר סירוס אבל "מסוגל לפקד רק זה שיש לו העוז והיוזמה לא לציית" אמר ויליאם מק'דוגל.

 

על המו"מ להרכבת הקואליציה שכשלה.

הפגישה הראשונה להרכבת הקואליציה היתה עם ישראל ביתנו ב 21.04. באותו היום הירח היה בטל משעה 06:52 עד 18:58. וכאן טמונה התשובה ל"מה קרה". כזכור, להתחיל משהו חדש בזמן ירח בטל, אין תוצאה, המהלך נשאר בניוטראל.

המפה של אביגדור ליברמן, הציגה "הפתעה כואבת" כאשר הוא הבין שהתוצאה של המהלך שלו מובילה לבחירות. כנראה חשב על התפתחות אחרת… מארס 1-7, בנוסף לראש דרקון/מארס על ציר 2-8 מספרים לנו, שלא לזה הוא ציפה…  ועל זה נאמר "אַל יִתְהַלֵּל חָכָם בְּחָכְמָתו וְאַל יִתְהַלֵּלבִּגְבוּרָתו…" (ירמיהו ט),  הצניעות! חסרה בכליו.

על האיש, ואחרים, אכתוב ברשימה הבאה.

במפת המדינה:

רואים המשכיות בעשייה במה שכבר הוכיח את עצמו. צירופי כוכבים הממליצים על סדר ואירגון, תיכנון ושמירה על סדר עדיפויות שנכון יהיה לבחון אותם כל פעם לפי המצב הנתון. תתבקש גישה שמרנית וזהירה יותר בכל הקשור להוצאות כספים ובעיקר תקציבים של המערכות השונות במדינה. מעת לעת תתבקש התמודדות מיידית עם נושאים הקשורים למצבים קיומיים במדינה,  כמו מצבים ביטחוניים, לעיתים כאלה שיהיו יותר תובעניים. ( 4-10, 2-8). שילוב הכוכבים על המעגל הראשי במדינה, מציג פוטנציאל ליציבות בשיתופי פעולה שתהיה חשובה לכולנו.

במעגל אחר על מפת המדינה, נראה שתידרש פעילות שיש שיקראו לה "תעוזה", שתאפשר הרחבת הפעילות הכלכלית גם במישורים ייחודיים. זה יעורר לא פעם גם ביקורת בגלל שיבחרו לצעוד נגד הזרם ונגד מה שמקובל. התוצאה יכולה להפתיע בזכות המיומנויות המקצועיות שיתנו את היתרון על אחרים. יתכן גם שיהיו אלה פרוייקטים וקשרים שיתפתחו מאחורי הקלעים. חלקם סודיים מסיבות מובנות. על פי רוב אלה כוכבים המצביעים על פרוייקטים שכל אחד מהם הוא הזדמנות שכדאי לנצל, אבל לזכור גם שזה עלול להביא כישלון מהדהד שידרוש חזרה לנקודת ההתחלה. ( 1-7, 5-11, 6-12)

למעשה לא תמיד יהיה אפשר לתכנן תוכניות לטווח ארוך, הדינמיקה הכלכלית והחברתית תידרוש לבחון לא פעם מחדש את היכולות להוציא לפועל תוכניות חדשות או אם להמשיך להשקיע באלה שכבר קיימות. (תיזכרו שהתחזית הכלכלית ברחבי העולם, מציגה בעייתיות והתכווצות בשנתיים הבאות.) המצב הכלכלי ידרוש התייחסות שונה.

ולסיכום: הכוכבים על ציר 4-10, יכולים לעזור "לנקות" את האווירה. אני מקווה שזה יעזור לפתור "בעיות" ואל תשכחו, את דברי אבר(ה) ם אבינו " אַל־נָ֨א תְהִ֤י מְרִיבָה֙ בֵּינִ֣י וּבֵינֶ֔ךָ וּבֵ֥ין רֹעַ֖י וּבֵ֣ין רֹעֶ֑יךָ כִּֽי־אֲנָשִׁ֥ים אַחִ֖ים אֲנָֽחְנוּ׃"., עם אחד. עלינו לחיות ביחד מתוך הבנה שניתן להסכים לא להסכים על כל דיעה, לכבד דיעה גם אם היא אחרת  והשמים לא יפלו.

" עמנו הוא העם האחד, אשר קיומו ההיסטורי-לאומי נושא בחובו שחר דתי-מטאפיסי" (ש.ה. ברגמן).

 

 

 

 

 

 

נשלח ב תחזית שבועית
בניה ועיצוב האתר: מאיה ו אבי לבקוביץ .
קרדיט תמונת הדר .