eXTReMe Tracker

אתגרים כלכליים הצפויים בשנים הקרובות 2020-2022

 

אלה מכם הקוראים את הרשימות שלי בקביעות, כבר קיבלו רמזים עבים על התהליכים הכלכליים הצפויים בשנתיים הקרובות, למרות שיש כבר ניצנים לכך בחודשים האחרונים של 2019.

הצמידות של הכוכבים סאטורן/פלוטו במזל גדי, כבר משפיעה על התכווצות הכלכלה. בהמשך תגיע הצמידות יופיטר/סאטורן ותצטרף אליהם במזל גדי. הנוכחות של אורנוס במזל שור יש לה גם משמעות לעולם ההעיסקי והפיננסי. הצרוף של כל הכוכבים האלה לאורך ההיסטוריה "הוכיח" את עצמו. אלה ישפיעו בעיקר על מפות ארה"ב, (הבורסה של ניו יורק) האיחוד האירופי שנמצא גם בבאלגן ואי סדר כלכלי ולא נשכח את הסינים שהוכיחו חוסר אחריות פיננסי.

אין ספק שיהיו חודשים לאורך 2020, שיגרמו לתבהלה (פאניקה) עם דגש על פברואר 2020 וספטמבר אוקטובר 2020. החוויה של פחדים תהיה גם בעיקר בגלל חוסר יציבות בשווקים. ( הרחבות בנושא יגיעו ברשימות הרלוונטיות).

הגדי מייצג שמרנות, צניעות, צמצום, קושי, אבל עם רצון לעבוד קשה בנחישות ואמביציה במטרה לבנות משהו חדש (מבנה) וסולידי יותר. מקבץ הכוכבים במזל גדי, יוסיף ציניות ופחד בגלל חוסר וודאות.  כוכב פלוטו ירצה להרוס את מה שהיה, בעיקר מיבנים מוסדות או שיטות ששרדו לאורך זמן ו"רקובים" מיסוד ולא נעשה מאמץ לשנות ולהתייעל בדרך מהותית (התמרה).

נכון ששינוי אינו דבר קל, אבל הפעם עם הצמידות סאטורן/פלוטו צפוי שינוי עמוק, לא קטן. נחשוב ( בדרך חיובית) על כך שהשינוים מניעים את החיים לכיוון חדש, עפ"ר עם חזון ומשמעות לעתיד, השראה בלי אשליות שתביא איתה את האור. 

יש להניח שיתפתחו מודלים כלכליים חדשים (ראו בהמשך את כוכב אורנוס במזל שור). מאז ומתמיד, שינויים משמעותיים בכל התחומים בכל העולם מתרחשים כשהכוכבים מגיעים למזלות היוזמה (טלה, סרטן, מאזניים וגדי).

החולשה לצד השמחה שהשפיעו ב2019, היו השילוב בין יופיטר ונפטון, שברקע נימצאים סאטורן ופלוטו. סאטורן מסמל אתיקה, מחזק את האמת והצדק, בניגוד טוטאלי לשילוב יופיטר –נפטון. האחרונים ביחד הם הגזמה ופגיעה בערכים אתיים. ניגוד לצורך בצדק ובאמת, וזה מה שגרם ועורר אווירה של חוסר אימון! סאטורן דורש התחשבנות תוך כדי עשייה ופעולות, נעזר בניסיון ומסקנות מהעבר. התהליך שהעולם החברתי והפיננסי יעברו (סאטורן ופלוטו בגדי אחרי היופיטר ונפטון) עלולים לגרום לכך שנשלם ב"נפילה" מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. לא  נופתע לשמוע על אנשים שהתעשרו בדרכים "עקומות" מפסידים בגדול ואולי גם פושטים את הרגל.

האתגרים ישפיעו לא רק על חברות פרטיות, עסקים קטנים וגדולים. הם ישפיעו בעיקר על כלכלת מדינות, גרעונות שיקשו על ממשלות לעמוד בהתחייבויות שלהן, או שהצמיחה שקיוו לה לא תענה על הציפיות. תהליכים שליליים עלולים לגרור הורדת דירוג האשראי למדינות שונות. הבנקים המרכזיים בעולם ירגישו את הלחץ הפיננסי, תחושה של חוסר יציבות, תנודתיות ומבוכה, מצבים שידרשו מהמנהיגים ברחבי העולם להתמודד (בחוכמה) עם חוסר וודאות ופחדים, ולמצוא פתרונות יוצאי הדופן (בעזרת ה"אורנוס" במזל שור) לא פעם גם מנוגדים למה ש"כתוב בספרים" והכל כדי להחזיר את הביטחון הכלכלי.

כוכב יופיטר ( הגזמה )שיגיע גם למזל גדי ויפגש עם פלוטו ( חובות וגרעונות), עלול לחזק את תחושת המשבר, אפילו חשש למיתון גדול. (זה המוכר בעולם והיה בין דצמבר 2007-ליוני 2009).

סאטורן יגיע לפלוטו, בינואר 2020. זנב דרקון במזל גדי (ראש דרקון במזל סרטן ממול), התחיל להשפיע ב 2019. מיפגש מדוייק היה עם סאטורן ב 20.05 אחר כך ב23.06 וב15.09.2019. (בפעם הקודמת זה קרה ב 11.10.2007 והזכרון עדיין טרי בעיקר אצל המשקיעים). למעשה עלינו להתבונן על רצועת הזמן 28.03-15.09.2019. שבה יופיטר נפטון השפיעו וגם סאטורן ופלוטו ברקע לא חסכו מאיתנו את השפעתם. בתקופה הזאת, מי שהקים עסק חדש, חברה או רעיון, עלול להתאכזב בעיקר כלכלית, בעתיד.

מקבץ הכוכבים יופיטר, סאטורן ופלוטו במזל גדי עלולים להשפיע על המערכת הבנקאית העולמית, לא נופתע ממשבר כלכלי שיפרוץ בהמשך. אפשר שהמשבר הזה ידחוף גם אנשים לכיוון הביטקוין, הזהב והכסף וכל מה שיראה למשקיעים/מהמרים כתוכנית בטוחה מול חולשת השווקים ואו המטבעות. ההמלצה היא שכדאי להיות בזמנים כאלה שמרניים (קונסרבטיבים), לבחור את הצד הבטוח, ובדרך הזו למנוע הפסדים.

חשוב לציין, מערכת הכוכבים במזל גדי תשפיע בדרך משמעותית על המדינות שהתאריך עצמאותן מופיע בהורוסקופ, והשמש במזלות הקארדינאל ( טלה, סרטן, מאזניים וגדי,) ארה"ב =סרטן, גרמניה וצרפת =מאזניים, בריטניה =גדי… גם המפה של האיחוד האירופי היא במזל טלה, והסכמים משמעותיים (כלכליים) כמו אמנת שנגן וההסכם נגד הגירה הם במזלות טלה וסרטן. מדינת ישראל אינה שייכת למזלות הקארדינאל, ויש לכך משמעות כלכלית בזמנים האלה. באחת מהרשימות הבאות אכתוב עלינו. אולי המיקבץ הגדול והכבד של הכוכבים, יגע זמנית בשוליים אצלנו, כנראה בגלל הקשרים המסחריים הבינלאומיים וכד', כמו שכבר קרה ב2008. מי שזוכר במבחן התוצאה, הכל יתאזן די מהר אצלנו במדינה בזכות מבנה המערכת הכלכלית של המדינה.

למעשה, עברנו תקופה טובה בשווקים ובחודשים האחרונים היו גם רווחים נאים למי שהשקיע. לאחרונה המלצתי שכדאי לצאת, להנות מהרווחים ולהשאיר לעצמכם סכום כסף נזיל, כזה שאם יהיה עליכם לבצע רכישה חשובה לצרכים קיומיים  תוכלו למנוע מעצמכם עוגמת נפש. זה נכון גם אם תצטרכו להתמודד פתאום עם התחייבויות כספיות לא צפויות.  עכשיו אחרי הגלים שהיו באוגוסט וספטמבר רוב הקוראים כבר מבינים את ההמלצה. העדיפו לשבת בשנה הקרובה על המרפסת ולהתבונן על "רכבת הההרים" עד שתחזור לתחנה.  אני כבר יודעת שיש בניכם כאלה שלא מאמינים לכוכבים (למרות שאתם קוראים כל מילה שכתובה כאן) ובטוחים בעצמם, שתנצחו, אולי גם יש לכם לב חזק, או שאתם עוסקים במיסחר יומי, או משקיעים ב"שורטים". זכרו הכל רק על אחריותכם כמובן.

מארק טווין אמר:"אוקטובר הוא אחד החודשים המסוכנים ביותר לאלה המתעסקים במניות. החודשים המסוכנים האחרים הם: יולי, ינואר, ספטמבר, אפריל, נובמבר,מאי, מרץ, דצמבר, יוני, אוגוסט ופברואר."

 

השפעת כוכב אורנוס במזל שור על הכלכלה.

אורנוס בשור, זה אוקסימרון. מזל שור מסמל יציבות, ביטחון, סאטוס קוו, ומשתדל לא לעשות שינוי, רק אם הוא מתבקש. כוכב אורנוס, הוא האינדבידואליסט, שהחופש חשוב לו, מחפש איך להשתחרר ולשחרר וכך מערער את הסטאטוס קוו ודורש שינוי. הוא המהפכן. אורנוס גם נחשב לאוקטבה גבוהה ( אסטרולוגית) יותר בחשיבה, הוא מקורי יותר, יוזם וחושב מחוץ לקופסא. זה הכוכב שבקלות גורם לבאלגן, אי סדר, והרעיונות שהוא מביא, יכולים  להביא פיתרונות יצירתיים, (בעיקר אם יבינו אותם) לבעיות שהיו לאורך זמן. אבל אורנוס הוא זה שבועט בדלי, מוכן לקחת סיכונים שלא תמיד הבינו את משמעותם לפני כן. הרצון להתחדש עלול להביא גם אסון, משהו שלא חשבו עליו לפני כן.

מזל שור מסמל באסטרולוגיה גם חקלאות, בשר בקר, וגרעינים (דגנים). אורנוס מסמל יוזמה, יתכן שיעזור לייצר מוצרים חדשים, וגם להנדס אוכל. איכות מזון טובה יותר.  אנשים יחפשו אוכל בריא יותר?   אבל לא נופתע אם מחירי המזון יעלו, כולל מחיר הבשר. השילוב בין השור =חקלאות, ואורנוס =חידוש ויוזמה יביאו מן הסתם להרבה סוגי מזון חדשים לשווקים, על בסיס הדגנים והבשר.

לפנינו תקופה לא קלה לבנקים.

כמו שכבר ציינתי ברשימות קודמות, המעבר של אורנוס לשור ישפיע על הבנקים. שינויים גדולים והתנהלות שונה ממה שהכרנו. מחזור הכספים שהיה חלק מהתנהלותו היומיומית של הבנק, כספים שהיו מיועדים לרכישות, ומתן שרותים יקבלו תפנית. פחות מזומן, יותר טכנולוגיה. כבר הכרנו ושמענו על הבלוקציין, קריפטו וכד', ידוע שיש חברות שהחלו להשתמש במטבע החדש לעיסקאות גדולות (טרנסקציות) ואני מאמינה שעוד נשמע על המצאות חדשות בתחום. האורנוס יעבור במזל שור לאורך 7 השנים הבאות, התהליך כולו יביא לשינויים בדרך בה תעשו עסקים, בתחום הפרטי והמוסדי, וכמובן גם בעבודת הבנקים. מעיזה לחשוב עם דימיון פרוע, שלא אופתע שעם כוכב אורנוס במזל שור "נקבל" מטבע חדשה לשווקים שתוכל להחליף את הדולר והיורו

אנשים ינסו ללמוד טכנולוגיה חדשה ליזום מערכת פיננסית אחרת, עם אורנוס במזל שור, סביר להניח שיפתיעו (בשנים הקרובות). חישבו על כך בחיוב, רעיונות יביאו למהפכים בבנקים ויעזרו להתפתחות מכשירים פיננסיים בדרך אחרת, ויספקו טכנולוגיה שתעזור לכולם במושגים כלכליים.

בתקופה הקרובה, המסרים עלולים להיות סותרים עם הרבה שמועות, שיוצרות פחדים, היסטריה, או בדיוק ההפך, שווקים "שמחים" ומשמחים בגוונים ירוקים. השפעה של מלחמת המיסחר בין נשיא ארה"ב טראמפ ונשיא סין. המיתון כבר החל להשפיע על אירופה. הריבית הנמוכה גם היא משפיעה, כנראה לא בדרך שבה חשב "הפדראל רזרב בנק". הכוכבים שיעברו למזל מאזניים (23.09- 23.10) במנעד מתוח לכוכבים סאטורן ופלוטו עלולים להכניס את השווקים למגמה "דובית".

הריבוע יופיטר ונפטון התחיל להתפוגג אחרי 21.09, ( למרות שהשפעתו עדיין קיימת), יופיטר מזל השפע, ממשיך במזל קשת, אולי יתבטא סוף סוף במזל שלו ויביא שפע? אולי. בדצמבר יעבור למזל גדי זה לא מקום ש"יחבק" אותו ובהמשך במהלך 2020 גם יצטרף לסאטורן ופלוטו בגדי. ועל כך עוד נמשיך ונספר.

דונלד טראמפ: "הניסיון לימד אותי כמה דברים. הראשון הוא להקשיב לאינטואיציה שלך, לא משנה כמה טוב נראה משהו על הנייר. השני הוא שעדיף לך להישאר עם מה שאתה מכיר, והשלישי הוא שלפעמים ההשקעות הטובות ביותר הן אלו שאתה לא עושה."

 

איך תראה 2020 לפי מפת הבורסה בניויורק:

כוכב מארס יגיע למזל גדי באמצע חודש פברואר 2020, ולאט לאט יתקרב אל המיקבץ יופיטר, סאטורן ופלוטו. בחודש מרץ הצמידות הזו תתחיל לשחרר אנרגיה, כעס, היבט לא פשוט של אלימות, טרור שעלול להסלים גם למלחמה, כמו שראינו בעשור האחרון בסוריה. מפת הבורסה עם אורנוס צמוד לאופק, מושפע ממנו גם ב2008, הכוכבים סאטורן במולות לאורנוס על כוכב מארס גרמו להתרסקות שאסטרולוגים מקצועיים ראו אותה מראש. ( גם אני, בתוכנית הרדיו לילה חי מאוד עם אמנון פאר וגם ברשימות שכתבתי כאן באתר, הצבעתי על התהליך, ואלה שקוראים את הרשימות שלי לאורך שנים יודעים וזוכרים שדייקתי גם בתאריך שזה קרה).

עכשיו אנחנו מתקרבים לעוד תהליך, שבו כוכב סאטורן, ידליק את המולות סאטורן נפטון במפת הבורסה של ניו יורק. ולפני כן את הירח בטלה, בחודש דצמבר 2019, את היופיטר בינואר 2020, ובפברואר!!! 2020 כוכב סאטורן ידליק את המולות בדיוק. ( ברשימות שיגיעו, נתכוונן גם לתאריכים. כדאי להזכיר את מופע ליקוי הלבנה שיהיה ב10.01.2020 ב19.55 מעלות סרטן בריבוע מדוייק לירח במזל טלה במפת הבורסה.

הכוכבים שיעוררו את המפה כבר מתחילת 2020, (עם דגש על פברואר) ואולי גם קודם, ישפיעו לסירוגין לאורך השנה ושוב במהלך ספטמבר 2020. אלה יעוררו הרבה חוסר יציבות בשווקים, שחלקם יתבטאו בירידות וחלקם בהתרסקות. בספטמבר 2020 כוכב מארס ידליק את המפה וכמו קוביות דומינו שנופלות ומפילות זו את זו אחת אחרי השנייה. נראה את הירידות שיהיו דראמטיות וימשיכו גם באוקטובר 2020 ואז עלולים השווקים להתרסק.

תזכרו שהשווקים מגיבים גם להתפתחויות פוליטיות, בעולם, וכמו שכבר צויין, אי הסדר ב"איחוד האירופי" והתנהלותה הכלכלית של סין שאינה מוכיחה שאיכפת לה (חוסר אחריות).

ארה"ב תגיע להאטה, מיתון, אבל לא לפשיטת רגל. למרות הגרעון הגבוה שלה.

פלוטו מסמל את עתיד הנפט, ושולט גם במסחר בשווקים. סאטורן בצמידות לפלוטו ידכא את שוק הנפט והנכסים במידה מסויימת. יופיטר בתמונה "יעזור" לתנודתיות גדולה בשווקים. השפעה שכבר קיימת בשליש האחרון של 2019.

המשבר הכלכלי, ישפיע גם על מדינות רבות בעולם, והתנהלות הבנקים הגדולים בהלימה.

בסוגריים כדאי לדעת שסטורן ופלוטו זו האנרגיה המשפיעה במלוא הכובד ומשמעותה בעיקר לכיוון קונפליקט ועימות. (מלחמות מאז 1914, פרצו כשהצמד הזה פועל, "המוכרות" לנו, מלחמת העולם השניייה 1939, מלחמת השיחרור 1948, מלחמת ווייטנם 1965,  מלחמת יום כיפור, מלחמת לבנון הראשונה 1982, מלחמת המיפרץ 2003, ויש עוד שדילגתי עליהן ויתכן מאוד שההיסטוריה האלימה עלולה לחזור ב2020). הטרור עלול להסלים, בעיקר כשבשנה זו גם מארס יהיה בנסיגה. וכולנו כבר יודעים שמצב של חוסר ביטחון, חוסר וודאות גם הוא משפיע על הכלכלה והשווקים.

אני מנסה לחשוב כאדם אופטימי שאולי יש שיעורים שנלמדו בבנקים הגדולים, אצל מומחי הכלכלה שתמיד "יודעים" מה נכון, שלמדו בעיקר מהמשבר האחרון שהיה בשנים 2007-2008, למרות רגעים של כאב וקושי הם יידעו איך להתמודד עם הנתונים הנמצאים מולם ולמתן את המשבר וההתכווצות הכלכלית הצפוייה.

" אל תבטח בכספך – הבטח את כספך" (אוליבר ונדל הולמס)

מצבי ירח בטל לבקשתכם:

יום שישי 11.10, הירח משעה 12:45 עד למחרת 07:45 בבוקר

יום שני 14.10 הירח בטל משעה 0:49 עד 19:23

יום רביעי 16.10 הירח בטל משעה 11:28 עד למחרת 05:29 בבוקר.

יום שבת 19.10 הירח בטל משעה 05:13 עד 13:42

יום שני 21.10 הירח בטל משעה 15:39 עד 19:28

יום רביעי 23.10  הירח בטל משעה 12:14 עד 22:19

יום שישי 25.10 הירח בטל משעה 15:59 עד 23:19

שעון הקיץ מסתיים בלילה שבין 26.10-27.10 השעון זז שעה אחורה.

יום ראשון 27.10 הירח בטל משעה 10:28 עד 22:28

יום שלישי 29.10 הירח בטל משעה 19:34 עד 23:57

יום חמישי 31.10 הירח בטל משעה 16:37 עד למחרת בשעה 04:37

יום ראשון 03.11 הירח בטל משעה 07:46 עד 13:18

יום שלישי 05.11 הירח בטל משעה 16:30 עד 01:07 אחר חצות.

יום שישי 08.11 הירח בטל משעה03:21 עד 13:48

נשלח ב מאמרים, תחזית שבועית
בניה ועיצוב האתר: מאיה ו אבי לבקוביץ .
קרדיט תמונת הדר .