eXTReMe Tracker

וְאַף עַל פִּי כֵן הַאֲמֵן נַאֲמִין כי אָנוּ נָקוּם אַף אִם שֶׁבַע נִפֹּל (שלונסקי) תחזית לקראת השנה החדשה תשפ"ב:

 

 

אצלנו:

תזכורת מהרשימה שעלתה כאן ב01.07.2021,  שממשיכה להיות רלוונטית."אירועי מאי 2021 עדיין לא הסתיימו. המצב בארצנו, עם כוכב פלוטו (ירחי) במעבר שמגיע לציר 4 המסמל עבורנו את הבית והמשפחה ובאסטרולוגיה מדינית, זה הבית של מדינת ישראל, הבסיס של כולנו, המקום שאמור לתת לנו ביטחון (בתוך המדינה) שייכות ערבות הדדית, שכנות טובה לחיות ביחד (מדינה מכילה גם מגזרים אחרים). המעבר של פלוטו (ירחי) בשנתיים-שלוש הקרובות מחזיר אותנו, לצערי הרב, לשנים 2001-2000, שהיו גם בהשפעה ישירה על ציר 4-10 (45 מעלות)".ועכשיו,(חלק מהדברים כבר ניכתבו ברשימה ביולי 2021) כוכב פלוטו ירחי הגיע לאותו ציר בכל כוחו (4-10), ומשפיע על המקום המסמל את הבסיס שלנו, הבית שלנו. מעורר את אווירת חוסר האמון ביננו, המגזרים השונים החיים כאן ביחד, לצד הסתבכויות ואירועים שלמעשה משנים את כללי המשחק. בימים האלה, המתח שבין הפלשתינים ומדינת ישראל לא פסק, טרור ואלימות, כעסים מתפרצים, מלחמות אגו ושריפות (לא רק יערות ירושלים…). ניסיונות לפיגוע מתרחשים לאחרונה כמעט יום יום. נוכחות הפלוטו (ירחי) במקום הזה (במפת המדינה) גורם קושי לכל הקשור למחויבות בתוך המדינה שלנו. הביטחון שלנו (גם על הגבולות), במובן הכולל של המילה, מתערער. לצערי, קשה להתאחד בזמנים האלה בעיקר בגלל אובדן אימון הדדי. תנאי החיים בעיקר החברתיים משתנים, מאחר והשותפות שניסו לבנות לאורך שנים ( מורגש במיוחד בערים המעורבות ) הופרה. החשדנות הרימה ראש, הבנה שצריך לשנות את כללי המשחק, לקבל החלטות בתנאים של חוסר וודאות! חלק מהאוכלוסיה עלולים לחוש גם פחד בזמנים האלה. מתח החיים במדינה שלנו עולה מדרגה.

קל יותר להבין את התהליך שתארתי בפועל, כמעט בכל שבוע לצערי שומעים על ניסיון לפגוע באזרחים, סכין, אבנים וכדומה. הארוע הביטחוני שהיה לאחרונה ב 26.09.21 העיד, שאנחנו בהתמודדות שעלולה להתפתח לאינתיפאדה. ( מי שלא שמע, הפשיטה בשטחים שבהם מתגוררים פלשתינים, מנעה סידרה של פיגועים בערים מרכזיות, כולל תוכנית לחטיפת חיילים או אזרחים תמימים).

עם כוכב פלוטו בציר 4, יהיה חשוב שהממשלה וההנהגה, ידעו לזהות שהמציאות המוכרת והבטוחה איננה עוד ורצוי שיבינו את זה מהר! הקושי שהוא שנכון לעכשיו יש לנו גם ממשלה עם כוכבים על ציר 1-7, ( בהרחבה ברשימה מ01.07.2021) בשילוב מדינה עם כוכבים על ציר 1-7, ה"רכבת" (מדינת ישראל) יורדת מהמסילה. הרגשה שאין נהג בתוך הקטר.

נעבור תקופה ארוכה (לפחות עד 2023), שבה נתקשה למצוא פתרונות, במציאות נחווה אובדן שליטה, "חשדהו וכבדהו". יהיה עלינו ללמוד לסמוך על עצמנו (כי "אין לנו ארץ אחרת"), מפני האיומים ה"מגוונים" (סכינים, אבנים, מיגוון פיגועים, בנוסף לרקטות וטילים שיגיעו ויפגעו, אינתיפאדה שעלולה להתפתח לצד סימני שאלה לכלכלה, וכמובן הבריאות! של כולנו (הקורונה שלא תניח, ותקראו על כך ברשימה הזו בהמשך). הלחץ על מדינת ישראל צפוי גם ממדינות ברחבי העולם "נאור", כולל אלה שראינו בהן בנות ברית. על המנהיגים יהיה לשמור על פתיחות, לקבלהחלטות זהירות מאוד אך ורק לטווחים קצרים כדי לבנות מציאות שבה לא יתנו לאף גורם חיצוני השפעה שתדחק אותנו (מדינת הלאום היהודי) לפינה (נזכור את דבריו של ראש הממשלה מנחם בגין ב 1982 לג'ו ביידן, אז סנטור והיום נשיא ארה"ב: "אל תאיים עלינו להפסיק את עזרתך, זה לאיעבוד… אנו נעמוד על עקרונותינו. אנחנו נגן עליהם… עם או בלי עזרתך"). רק מנהיג חזק שבטוח בדרכו ויקבל את אמון העם יוכל לעמוד זקוף ולהתמודד עם מצבים לא צפויים, לעיתים לא נוחים ומכאיבים.

הערה חשובה: החולשה של המדינה בזמנים האלה שבמפות האישיות שלבנט ושל לפיד, אין מנהיגות. להיות מנכ"ל, או עיתונאי ולהיות מנהיג, אלה מיומנויות שונות בתכלית. (הקוראים הוותיקים זוכרים שהזהרתי, כי לפיד עלול להחזיר את המדינה הרבה שנים אחורה. הסטליום במפה האישית שלו על זנב הדרקון של המדינה. היום כבר ידוע שאכן בדרך התנהלותו של לפיד, הקילקולים והנזקים רק מצטברים.) לכן בזמנים האלה המתח גבוה, בעיקר כי אין אימון לרוב העם בגורמי הסמכות. אלה פועלים בלי תמיכה, ומציגים אובדן שליטה. הדוגמא הבולטת בימים האלה היא בחוסר היכולת להתמודד עם הקורונה למשל. למעשה אנחנו עדים ל"הנהגה" המפעילה בגלוי מאבקי כוח (מאפיין את כוכב פלוטו ירחי בציר 4-10).מול אנשי מקצוע ובעקיפין גם מול רצון העם.

בנוסף כוכב סאטורן במפה המקודמת מאתגר את השמש בהורוסקופ של המדינה. מעיד שיש מצב של קושי, משבר מתמשך שמנסים להתמודד איתו. השמש המקודמת מגיעה אל הירח בהורסקופ הלידה של מדינת ישראל, בערך בעוד שנה, שילוב המרמז על התחלה חדשה.

התחושה שאולי אפשר לתת אימון הדדי באנשים מסביב, תגיע במעגל הקארמה של המדינה עם נפטון על ציר 4-10, 5-11. למעשה יש כאן קטע זמני ( אוקטובר 2021-ינואר 2022) אופטימיות העוזרת לזרום ביחד בטיבעיות, החולשה היא שבאותו הזמן מופיעה גם את נקודת הביניים אורנוס/פלוטו (ירחיים) על ציר 4-10. שבוחנת מחדש את המצב. כלומר המציאות שבה כולנו נימצאים נבחנת שוב, האם יש הסכמה הדדית בנינו (כל המיגזרים), או שכל מיגזר יחפש לעצמו פינה שבה ישמור על עצמו. ( ה"ביחד" אצלנו, לצערו הרב מגיע על פי רוב כשכולנו מרגישים מאויימים…והמבין יבין).

התהליכים על מפת המדינה לטווח הארוך מפעילים את הצירים הראשיים, 1-7, 2-8, 3-9 ו6-12 לסירוגין. העצמאות של המדינה במבחן. המציאות תובענית לצד ניסיון לפעול בדרך נורמטיבית לצד פעולות ייחודיות ששונות מכללי המישחק המקובלים. האווירה של חוסר אימון תקשה, אולי גם איומים חיצוניים. וברשימות הבאות נתמקד במתרחש נקודתית. יהיה צורך לשים לב לפרטים הקטנים, בכל נקודת זמן.

מפות חודש אוקטובר אינה מבשרת שקט.

כירון בבית 4 (מציג פגיעות, כאב ופחד, לא פעם מפות כאלה היו בזמנים שטילים הגיעו למרכז המדינה או פיגועים) מול השמש והמארס בבית 10. בנוסף מעברי כוכב מארס, כירון מארס על מפת המדינה מצביעים על מתח ופגיעות ברצועת הזמן 26.09-18.10 הימים לא נחמדים… (בימים האלה מעברי כירון, כוכב מארס, ראש דרקון/ מארס וכירון/מארס על ציר 2-8, מציגים פגיעות, אלימות וכאב). בנוסף עם השפעה של כוכב סאטורן על הירח בהרוסקופ של מדינת ישראל, מצב הרוח לא "משהו".

תזכורת:

מפת הממשלה החדשהמיום 13.06.2021 בשעה 21:01. הירח בטל.

השמש לצד המרקורי בנסיגה, במזל תאומים (ממשלה דו-ראשית) נמצאים בריבוע מדויק לנפטון…מביך! ההיבט הזה מסמל אשליות משאלות לב, יש הקוראים לדרך שלהם הונאה ( נפטון ירחי) המביאים לבחירות שגויות שחלקן אולי נעשו בכוונה. לכן, הממשלה הזו תתקשה לקבל את אימון הציבור. האם אפשר יהיה להאמין להבטחות עם כוכב נפטון? הספקנות וסימני השאלה הקשורים להתנהלותם תלווה אותם עד שיפלו. מניסיון העבר, ממשלה שיילדו אותה בזמן ירח בטל, לא מסיימת קדנציה. על פי רוב זה קורה בהפתעה".

היום אחרי קצת יותר מ100 ימים, אתם מבינים כבר שממשלה עם נוכחות של נפטון ירחי, מעבירה לציבור מסרים צבעוניים שזורעים אשליות.. לספר לאזרחים שהממשלה היא נורמלית, עם אנשים נורמליים, האומנם? כך מתבטא נפטון, עיוות המציאות!

הכוכבים העוברים על ציר 1-7 (בהורוסקופ של הממשלה) מציגים שאין לממשלת בנט וללפיד מרחב תמרון, ובעיקר אין להם תמיכה. בנוסף כוכב נפטון (ירחי) על ציר 3-9 מחדד את חוסר התקשורת, בין חברי הממשלה. שיתופי הפעולה בתוכה הם רק למראית עין.

תמונת הכוכבים: "הרבה רעש וצלצולים, שלא עוזרים לייצב את הממשלה במדינה לאורך זמן."

על נפתלי בנט נכתב ברשימה הקודמת (יולי 2021): "…עוד נקודת מבט, על המפה האישית של בנט עם מדינת ישראל, המפה המקודמת, כירון (פצע!) נמצא צמוד לציר 4. במזל דלי, בריבוע לירח, הנמצא במולות לנפטון שגם הוא מאתגר את הכירון. מבנה כוכבים כזה מספר לנו על חשש מנטישה, על ציפייה לשייכות שלא מגיעה. חוסר ביטחון, והתוספת של הנפטון (שימשי על ציר 1-7) המאתגר את כירון (בבית 4) מעידים על מבוכה שמכאיבה, על בחירה ב"בריחה" (אסקפיזם) וגם על פחד מי שמכיר את שפת הגוף, ראה את הפחד וההססנות בכל הופעה שלו מול המצלמות…"  שימו לב האחיזה שלו את הפודיום כשהוא נואם, הרעד בידיים ויש עוד כמה סימנים המעידים שבנט מצפה לאהבה, לתמיכה שלא מגיעה, הכירון מציג את החששות שלו חוסר הביטחון שחש ובריחה מהמציאות. לא תמיד חשוב מה הוא אומר, אלא מה "עובר" (בשפת הגוף) ממנו לאלה שרוצים להקשיב לו…

בנוסף בזמן הקמת הממשלה במפת המדינה פעלו הצירים 1-7, 2-8, 3-9. התרופפות של מיסגרות, העצמאות מוגבלת. התחייבויות כספיות שיתמכו ב"פרוייקט" החדש. עם 1-7 ו2-8, המתח גבוה בעיקר בגלל שהמציאות החדשה אינה נותנת ביטחון, אלא חוסר וודאות.

(ממליצה לקרוא בהרחבה על הממשלה ברשימה שהתפרסמה ב 01.07.21 "מדינה בהפרעה".)

ווידוי, למרות הפניות הרבות אלי, דחיתי את כתיבת הרשימה, בגלל תוכנה. אני שייכת לאופטימיים שתמיד מחפשת את הטוב, (יעידו אלה שמכירים אותי מקרוב).  ולצערי עד 2025. המדינה תעבור תהליכים של ניהול משברים, התמודדות עם חוסר שליטה ומאבקי כוח בשנים 2022-2024, פיתרונות לטווח קצר, ולמעשה, זה לא תלוי רק במי שמנהיג או ינהיג את המדינה, אלא איך מנהיגים את המדינה בתקופה כזאת. לכן ציינתי שרק מנהיג עם תמיכה ואימון מהעם, יוכל לעזור לכולנו ביחד להתמודד בעת הזו ולשמור על מה שיש בלי להכנע לאף גורם חיצוני. 

"אל ימנע אדם מתקווה, גם בעת רעה, הרי עבים שחורים יטיפו מים חיים" (שמואל א. טיקטין)

 

הקורונה:

בשבוע האחרון של אוגוסט ותחילת ספטמבר, מצב הכוכבים מארס מול נפטון, הביא וממשיך להביא גל הדבקה גבוה. זו היתה תחילת שנת הלימודים, וההמשך כבר ידוע, אז לא היה סגר רישמי מטעם המדינה, אבל המציאות גרמה להרבה מישפחות לחגוג לבד, בגלל בידוד, מחלה או הפחד לחלות.

בהמשך מחודש דצמבר 2021 שם יגיע הריבוע בין אורנוס וסאטורן במדוייק, ואחר כך בינואר 2022 המארס יגיע לקשת בריבוע לנפטון, האם זה יהיה המשך או מוטציה חדשה שתביא איתה גל חדש? ואולי השילוב של שפעת וקורונה בחורף… לא בטוחה שהמגפה בשליטה.

מהמחצית השניה של חודש מרץ ובמהלך אפריל 2022 מיפגש יופיטר ונפטון בדגים, אינו מבשר בשורות טובות לקורונה (אלה הכוכבים שאיתגרו זה את זה עוד לפני נובמבר 2019 והביאו את הנגיף הארור לעולמנו, בנוסף הצמידות הזו פוגעת כלכלית, מסמלת פשיטות רגל והפסדים).

ויש עוד בהמשך… הלוואי ואתבדה. בנתיים נראה שיש לפנינו עוד דרך ארוכה להתנהל עם הקורונה, צפויים חודשים פחות נחמדים ורצועות זמן קלות יותר.

אנא שימרו על עצמכם. זיכרו "אם אין אני לי מי לי".

 

לאחרונה מעלים את שמו של בני גנץ, כפוטנציאל…

לא אכנס ליכולת של בני גנץ לתפקד בעמדת מנהיגות. מפה שבה האדם מובל, ואת ההחלטות מקבלים בשבילו. ( תמונת ההורוסקופ מלידה פורסמה כאן וב "חדשות מחלקה ראשונה" ב08.02.2019 בכותרת "גנץ בשורה או אשלייה")

"…מבנה המפה של בני גנץ מעיד על אדם שאינו יוזם, אלא שהנסיבות דוחפות אותו על-פי רוב להגיע להחלטה. או למקום הנכון בשבילו. כל הקשור ביוזמה אצלו מעורב בין הרצון לפעול ובאפאתיה – חוסר הזדהות וחוסר אכפתיות. כך שהוא פועל עם ניגודים בתוכו ולכן מעדיף שיתופי פעולה כדי להיות בטוח שהוא פועל נכון. אבל כאשר הדברים אינם מתקדמים כפי שציפה, ימצא מי אשם בכך…"

בחנתי את המפה האישית שלו עם המדינה, נכון לעכשיו (ספטמבר 2021 ולאורך 2022 ) הכוכבים על הצירים 4-10, 5-11 3-9, 6-12. השילוב אופטימלי, מאפשר תוכניות והתמקדות במטרות לטווח ארוך. יש חשיפה העוזרת לפעול לפי כללי המשחק. התנהלות העוזרת לעסוק בתוכניות גדולות. אבל 6-12, מספר שיוכל לבטא את היכולת שלו להגיע למטרה מאחורי הקלעים אם ידרש להעזר קשרים וקיצורי דרך.

במעגל נוסף 1-7, 5-11, 3-9. תחושה של מיצוי, ניתוק והתחלות חדשות, לבחון מצבים מחדש, דינמיקה שאינה מבטיחה יציבות. הרצון לבחון כיוונים חדשים בתחום המקצועי/פוליטי מוכנות לצאת ממערכת מוגנת ובטוחה על מנת למצוא סיפוק גדול במעשיו. האפשרות היא גם לפסק זמן מהחיים הציבוריים, ובשפה פשוטה, לצאת לניסוי ותהייה.

החודשים אוקטובר עד דצמבר, אינם קלים עבורו, בתפקידו, יהיה עליו לנהל משבר, בלי למצוא פיתרון מיידי. ראש דרקון/סאטורן ימשיך לרקוד על ציר 1-7 במפה של בני גנץ עם מדינת ישראל, לסירוגין לאורך 2022 , מעיד על זמנים לא קלים ומכבידים בתיפקודו, אם כשר הביטחון ואם…

את האפשרות שאולי יקבל את ההזדמנות לכהן כראש ממשלה. ניבחן לעומק, אם תגיע אפשרות כזאת.

לשאלתכם על בנימין נתניהו:

מצב הכוכבים מעיד שהוא נמצא בצומת של קבלת החלטות.

המעברים על הצירים 1-7, 5-11, 6-12 מציגים יכולת ליזום ולפעול בעזרת ביטוי הכישורים שלו, המייצגים גם הרבה תמיכה והערכה לאישיותו ומעשיו כמנהיג (מבנה המפה שלו מוכיח את כישוריו כמנהיג, להבדיל…) אצלנו וגם בעולם. הדרך שיעשה תהיה משולבת בייחודיות שאינה תמיד לפי כללי המשחק. כלומר, גם הליכה נגד הזרם. הפוטנציאל להצלחה טמון ביכולת שלו להפתיע עם המיומנות הפוליטית שלו, מה שמעניק לו יתרון יחסי על אחרים. המעבר על ציר 1-7, מעיד שלנתניהו יש יכולת להתנתק וגם להכיל כישלון, ללמוד ממנו בסבלנות (5-11) ולהתקדם הלאה. השילוב עם 1-7 עוזר לו להבין שכל עזרה שיקבל תהיה זמנית. כל שותפות תהיה רלוונטית רק לפי הסיטואציה שתתעורר באותה העת. ציר 1-7 אינו מאפשר תוכניות ארוכות טווח, אלא לבחון מהלכים כל פעם מחדש ולבחור את אלה שמצליחים. פתיחות וגמישות מחשבתית אינטלגנטית יהיו חשובים להחלטות שיקבל.

במעגל הקארמה, הכוכבים עוברים על הצירים 4-10 2-8, 6-12 ממליצים לנתניהו לקבל החלטות שיעזרו לו להמשיך את מה שהוא מכיר ולשמור עליו. הכוכבים על ציר 4-10 מעידים על יציבות ותמיכה במקום שמגיע אליו. (מדינת ישראל). לשאלתכם אם ישוב לתפקיד ראש הממשלה, נוכל לענות רק כאשר הממשלה הנוכחית תסיים ויגיעו בחירות. אבל עם  5-11  הזדמנויות שמקבל הן ממקום של כבוד והערכה לכישוריו המוכחים.  עם 1-7 לא אופתע אם יחליט להשתחרר מהפוליטיקה ולהתנסות במשהו חדש.

האסטרולוגיה, שהיא התוכנית האלוהית המקיפה והכוללת (מדברי רבי אברהם אבן עזרא) מעידה שבנימין נתניהו לא סיים את תפקידו כמנהיג. הוא ימשיך להשפיע על מדינתישראל, בדרך כזו או אחרת, דרך שיאמין בה כפורייה תכליתית ונכונה למדינת ישראל.

כלכלה ושווקים:

אנחנו ברצועת הזמן של נסיגת מרקורי (27.09 -19.10). זכרו שהנסיגה מביאה איתה שמועות ודיסאינפורמציה. לא כדאי לפעול בלי לבחון כל מידע ביסודיות. מומלץ להמנע מחתימה על חוזים חדשים, או רכישה של נכסים. החלטות עם מרקורי בנסיגה, עפ"ר זקוקות לבחינה מחדש או תיקונים אחרי שהיא מסתיימת. בזמני עצירת המרקורי, השווקים מגיבים.

צמידות שמש מארס במזל מאזניים (מריבות שאף צד לא יודע מה להחליט, או לא רוצה להחליט, ומוצא גם מי אשם) מול כירון לצד וונוס במזל עקרב ב 06.10-09.10 אינה מעניקה ביטחון לכלכלה. אולי מיסים חדשים, (וונוס במזל עקרב) שינויים שישפיעו על העולם הפיננסי. אלה זמנים (תמיד אפשר להוסיף יום יומיים לכאן ולכאן) לא יציבים גם לשווקים.

ברקע סאטורן בריבוע לאורנוס, שהשפעתם על היקום רחבה כולל כלכלה. הניסיון לאזן בין המסורת, מה שכבר מוכר והוכיח את עצמו ובין החדשנות, שדורשת העזה להתמודד עם הלא מוכר. הדיוק חוזר לקראת 23-24 בדצמבר 2021. המבנה של אלה לא עוזר להגיע לפשרה או הסכמה.

ככלל, הכוכבים במזל מאזניים אינם עוזרים להיות החלטיים.

השמש תגיע במפת הבורסה של ניו יורק ב15.10-16.10 לכוכב יופיטר הצמוד לנפטון 20.10-21.10 ומול הסאטורן ב 27 מעלות בטלה. נדנדה בין אופטימיות להיסטריה. (מרקורי משנה כיוון ב 19.10). בסוף ינואר 2022 כוכב פלוטו יגיע לריבוע עם הנפטון והסאטורן עד מרץ 2022 (וזה לא סוף הסיפור). זמנים לא יציבים כלל. ההתפתחויות יהיו מעניינות בלשון סגי נהור. זמן הירח המלא ב 20.10 גם הוא ראוי לתשומת לב, בכלכלה בכלל ולא רק לשווקים.

ולקינוח, כוכב וונוס (כספים, אשראי ) יתחיל בנסיגה ב18-19.12.2021 (עד 30.01.2022) שיגיע לצמידות עם פלוטו במזל גדי.( צמידות שמביעה "הכל או לא כלום")  ההשפעה תהיה לא רק בשווקים, אלא גם בהחלטות כלכליות, רפורמות ומיסים. אבל בגלל נסיגת וונוס, זה לא ממש יצליח (הרפורמות שינסו להעביר). צמידות וונוס פלוטו, תעורר כעס ותגובות קשות מאוד בין האזרחים (נכון לכל מקום על פני הגלובוס) שיקשו על שיתופי פעולה בין הממשלות והאזרחים.

המסקנה, נסו לשמור על הגיון בחודשים הבאים בכל החלטה שתקבלו, בעיקר בתחומים הפיננסיים.

 

לבקשתכם: תחזית אקלימית כלכלית עפ"י סודות האר"י הקדוש:

התשפ"ב 2021-2022:

"בשנה זו יהיה גשם רב בחורף ובסוף הקיץ יהיה מעט עד שהזרעים לא ינבטו טוב…הגשם ימטיר בראשית השנה ובזמן הזריעה חשון כסלו יתמעטו הגשמים והשלגים. הרג רב בבני אדם, בשנה זו יהיו הרבה דגים ברשת ויצליחו ולדי הצאן. ראשית השנה יוקר ואחריתה זול יותר ויתענגו מרוב טובה ופרנסה רבה…והרבה בני אדם מתים. שנה זו מאופיינת בפלישת מעצמה דקטטורית למדינה אחרת ומעצמה זו תעשה עוד הרבה צרות ותיפול בעתיד.

ליקוי לבנה בכסלו מורה על בלבולים אנדרלמוסיה וצער שיהיה במערב.

ליקוי לבנה באייר מורה שיהיו גשמים חזקים שלושה ימים וגם ירעם ה' על ארץ מצריים וארץ פלוניא".

לפי רבי משה הדרשן ז"ל

"אם יום א' בטבת יהיה ביום ראשון (מתאים לשנת תשפ"ב) אז באותה שנה יהיה גשם רב…"

" כל זמן שאורו של גדול קיים, אין אורו של קטן מתפרסם" (מדרש רבה)

נשלח ב תחזית שבועית
בניה ועיצוב האתר: מאיה ו אבי לבקוביץ .
קרדיט תמונת הדר .