eXTReMe Tracker

תחזית אסטרולוגית לשבועיים 25.09.2015-08.10.2015

 

היום, 25.09 כוכב פלוטו נעצר וחוזר למסלול. למעשה הפלוטו כבר מדשדש כמה ימים באותה נקודה וימשיך להתנהל מאוד לאט עד שיתקדם. הרבה סודות ואמיתות חבויות יחשפו, אל תופתעו אם תמצאו את עצמם מוצפים עם האמת שחיפשתם. לפעמים כדאי להזהר מהציפיות, לא תמיד הן כמו שחשבתם. הרבה מילים שלא נאמרו, מתפרצות כמו גייזר. אג'נדות חבויות, כעס חבוי כל אלה ישפיעו בימים האלה על תגובות הכלל וישפיעו גם על אופייה של המציאות החברתית. בין השאר השינוי יגיע בגלל שאלה ימים הטומנים בחובם סכנות, ועלולים להתבטא באגרסיביות וברוטאליות וגם בהתקפות טרור ברחבי העולם. ליקוי הלבנה במזל טלה מתדלק את כוכב מארס, וזה עלול לגרום הסלמה באלימות מסוכנת.

מופע ליקוי הלבנה המלא והאדום יתרחש בחג סוכות, 28.09.2015, וגם כאן, ההמלצה היא לדחות מה שאפשר לממש או להחליט לאחרי, כדי להצליח. מה שנעשה לפני יתפתח בדרך מפתיעה ולא תמיד נוחה. הקושי להתבטא, בעיקר בנושאים אישיים, מאחר ויש כאן חשיבות למצוא את הדרך "לאזן בין "האני" ובין "אנחנו". העוצמות הריגשיות אינטנסיביים ויש נטייה להעיר על "קטנות" "לחפור עם כפית", לבחון את הרגשות עם זכוכית מגדלת. מערכת יחסים חזקה תעבור גם את "המיכשול" הזה. אבל אלה שמתקשים לאורך זמן בזוגיות או שותפות ויש בתוכם סימני שאלה מתמשכים, סביר שישברו ויפרדו. זה נכון גם למערכות אישיות וגם גלובליות. מדינות שבהן יש אי שקט, נישמע על הסלמה בוויכוחים בעיקר הפוליטיים. אירופה העוברת משבר בגלל זרם הפליטים שאינם "סופרים" את החוקים או את הגבולות בין המדינות, זו הצפה שגורמת לאירופה קושי בלתי ניסבל, שוחקת את המירקם החברתי והמדיני ועלול בהחלט להביא לפילוגים פוליטיים בתוך המדינות בנוסף למתחים "דיפלומטיים" בין מדינות האיחוד. מן הסתם נשמע גם הרבה מילים של "צדקנות" מפיהם של פוליטיקאים ולא רק. הליקוי גם יביא להבנה שאם לא יטפלו בדרך עניינית במלחמת האזרחים בין סוריה ודאע"ש, המצב ימשיך בלי ניסים ונפלאות. הבחירות ביוון וניצחונו של צ'יפרס בשבוע שקדם לליקוי לבנה והקמת ממשלתו יביא איתו הפתעות בהמשך ולא כאלה שהוא מצפה להן.

אנו עוברים תקופה שבה כל האיזונים בעולם נעלמים. מאבקי הכוח משנים את האיזון היומיומי, אבל בהמשך, המצבים יתבהרו, ויכנסו סמלים חדשים לתוך חיינו. כן, אנחנו בתקופה של התמרה משמעותית בהיסטוריה הגלובלית, שמשפיעה גם עלינו כפרט וכמדינה בדרך כזו או אחרת.

האווירה לאחרונה מושפעת מסידרת כוכבים שגורמת לתחושת כובד, אנרגיה המקשה על ההתבטאות העצמית, וזה בעיקר ברצועת הזמן שבין ראש השנה לסוכות, מופע ליקוי החמה שהיה ב13.09 ומופע ליקוי הלבנה הצפוי בחג סוכות. העומס הריגשי שולט על התכנים, איפוק מחד ומרירות מאידך עלולים לגרור איבוד שליטה יותר מתמיד, ואם תצליחו "לבחור" את העימותים ולהתאפק עד אחרי סוכות, לא תצטערו.

 

הימים שאחרי, 30.09-07.10 ימים שקל להכנס למחלוקת בעיקר בנושא נכסים, שטחים וגבולות. אלה ימים שיהיה נכון לשמור על נכסים אינטלקטואליים. בהמשך מיפגשים בינאישיים עם כוכב פלוטו יוצרים משיכה מינית, אבל גם התנהגות שאופייה "כפייה". הסכמים כספיים יוצרים מצבים שיש בהם "טריקים", ושוב, גם אלה עלולים לעורר חוסר הסכמה על נכסים משותפים, אחד מהשותפים עלול לנסות להשתלט או לשלוט על המשאבים ( חשבונות בנק) או על הארנק המשותף. סביב ה 06.10 האובססיביות תהיה נוכחת, גלישה למאבקי כוח בלי מחשבה תביא איתה אחר כך את השאלה "האם זה היה חשוב כל כך"? נסו להזהר. וויכוחים ועימותים עלולים להוביל למקומות מסוכנים שלא היתה כוונה להגיע לשם.

מיפגש מתוח בין כוכב מארס ונפטון, צפוי ב06.10, (כזכור הכוכבים משפיעים כמה ימים לפני הדיוק). שימרו על ערנות כפולה כי אלה כוכבים "העוזרים" להונאות. יש פחד באוויר, חוסר וודאות מבוכה. אלה ימים שלא תומכים באלה שנוטים לסיפוק עצמי, והתמוגגות מהיכולות של עצמם. יתכן גם שלאיתני הטבע (כולל מזג האוויר) יש מה "להגיד" בימים כאלה.  אבל אלה ימים טובים להעניק עזרה ותמיכה לזולת, ימים של צדקה. יהיה קושי לחזור לפעילות ספורטיבית, אבל אולי כן לפעילות שטובה להתחדשות רוחנית, השראה ויצירתיות, או שילוב של פעילות פיזית ורוחנית כמו טאי צ'י. המתינו עם עשייה חשובה או התחלה שיש לה משמעות עבורכם עד אמצע אוקטובר. כוכב מרקורי יסיים את הנסיגה ב10.10 וכמו תמיד מומלץ מאוד לספור עוד כמה ימים לפני שנכניס את מוט ההילוכים ל"דרייב". הימים שבהם כוכב מרקורי נעצר( גם לפני ה10.10) וחוזר למסלול הם על פי רוב הימים שכדאי ללכת על קצה האצבעות. הטעויות וחוסר הבנה משמעותיים מתרחשים דווקא בזמן שינוי המגמה, לכן המתינו עד 16.10-17.10.

-11.10- 10.10 עוד קטע בלוח הזמנים שבו הרצון להשאר עם עצמכם לבד, חזק יותר, קשה להיות נינוחים בחברת אנשים, ויתכן שתרגישו בכך כמה ימים לפני כן, אבל בהמשך זה מתפוגג ומהר.

גם אי השקט המתמשך אצלנו מושפע מעונת הליקויים, בעיקר ליקוי הלבנה האדום הצפוי ב28.09. ימים רגישים במיוחד הם 24-27.09 אבל מבנה כוכבים משאיר מקום "להפתעות", לצד התפכחות. הבנה שיש מצבים (כמו הפיגועים והניסיונות לפגוע, בחודשים האחרונים ולא נופתע גם אם עוד כמה יבואו בחודשים הבאים) שצריך לנהל, כאלה שאין להם פתרון בנתיים. אבל יהיו גם הפתעות טובות, כן, גם כלכלית ביחס למדינות אחרות.

עם פרוס השנה החדשה הגיע הזמן לשנות את הסגנון, להתווכח עם כבוד הדדי, ללמוד שאפשר להסכים לא להסכים, ולא להעלב כשלכל אחד יש דרך התבוננות וחשיבה עצמאיים.  הגיע הזמן שנלמד לפרגן אחד לשני ובכלל לעצמנו. וגם אם זה נשמע נדוש, זה אמיתי "אין לנו ארץ אחרת"!

זמנים של ירח בטל. גם הפעם, הרשימה היא לשבועיים, החגים, משאירים מעט ימי עבודה. לכן הרשימה תחזור לכאן ב 09.10.

שימו לב! זמני הירח הבטל ממושכים יותר בתקופה הקרובה.

יום שישי 25.09 הירח בטל משעה 07.01 לאורך היום עד שעה 22.43 בלילה.

יום שבת 26.09 הירח בטל משעה 19.27 עד למחרת 27.09 בשעה 22.29.

יום שלישי 29.09 הירח בטל משעה 10.44 בבוקר עד שעה 21.56 בלילה.

יום חמישי 01.10 הירח בטל משעה 13.44 בצהרים עד שעה 23.03 בלילה.

יום שבת 03.10 הירח בטל משעה 20.19 עד שעה 03.21 לפנות בוקר של ראשון.

יום שני 05.10 הירח בטל משעה 14.05 עד למחרת בשעה 11.30 לפני צהרים.

יום חמישי 08.10 הירח בטל משעה 0.11 לאורך היום עד 22.50 בלילה.

התחלות חדשות, פגישות עיסקיות או מו"מ חדש, בשעות בהן הירח בטל הן כמו לחיצה על דוושת הדלק בהילוך סרק.

 

כלכלה ושווקים:

לוח הזמנים לאחרונה ועדיין לפניכם לימד אתכם את כוחם של הכוכבים לחזק או להחליש את הכלכלה ואת השווקים. תקופה שלא היתה יציבה ויש להניח שתמשיך לערער את הביטחון הכלכלי, וגם אם מולד הירח הבא ב13.10 במזל מאזניים, יתן קצת יציבות זיכרו שאנחנו מתקדמים לקראת נובמבר שבו צפוי המיפגש בין סאטורן ונפטון. היבט שיביא איתו התפכחות, וישפיע לאורך השנה בהאטה של הכלכלה בעולם. גם השווקים יהיו "דוביים".

הבועה סינית תמשיך לעורר סימני שאלה עד שהעולם המערבי יבין שהמימשל שם אינו מאפשר שקיפות, ולמרות שזו הכלכלה השנייה בגדולה בעולם, קשה לבטוח בה. סין שיצרה פיחות ביואן, גרמה לנגידה ג'נט יילן ולפדראל בנק לא להעלות את הריבית כמו שציפו ממנה ( חוץ מאלה שקוראים את הרשימה כאן) ותמשיך לשחק עוד קצת עם כולם. אבל היא גרמה גם לסימני שאלה ומבוכה לעולם הכלכלי. למעשה זה קרה בדיוק ביום בו כוכב מרקורי (שאוהב תרגילים) שינה מסלול והחל בנסיגה בתוך המולות בין יופיטר לנפטון.

העולם הכלכלי אוהב ביטחון. את זה יהיה קשה לקבל מסין.

כלכלת אירופה גם בקשיים מכמה סיבות, יוון, ספרד פורטוגל ממשיכות לדשדש ולגרור רגליים. הזרם האינסופי ( כך זה נראה עכשיו) של הפליטים והמהגרים המציף את היבשת ישפיע על מבנה הכלכלה שם, וימים יגידו איך.

המיפגש של יופיטר ונפטון שיתפוגג בהדרגה יצר "מיפגע" שנראה כזמני, אבל הסתיר את האמת שתופיע בחודש נובמבר עם הכוכבים סאטורן ונפטון. להזכירכם. המולות בין סאטורן לנפטון היתה בשנים 2006-2007 וניפצה בארצות הברית את בועת הנדל"ן שהמשכה היה המשבר ב 2008. ועכשיו המתח הניבנה בין סאטורן ונפטון חוזר, ולמעשה יהיה המיבחן בארצות הברית לרפורמות וה"תיקונים" שנעשו אז, האם הם נכונים ויש בכוחם למנוע משבר.

כוכב סאטורן שאוהב צנע, מסגרת ומשמעת נמצא במזל קשת שאין לו גבולות בכל המישורים. לכן יש צפי שאנחנו בתקופה בה החיוניות יורדת, ותגיע האטה לכלכלה בעולם. כלכלה של כל מדינה תלוייה בכלכלה של מדינה אחרת, וההשפעה היא כמו דומינו. יש יצוא ויש יבוא, זהו אופיו של המסחר הבינלאומי ואם אנחנו תלויים בייצוא למדינות כמו אירופה, ההגיון שזה ירד יחסית למה שהיה בגלל המצב שלהם. אבל הדגש על יחסי.

מרקורי בנסיגה לצד ליקוי הלבנה ב 27.09-28.09 עלול להיות חומר נפץ בשווקים. למזלכם, זה ערב חג וחג סוכות אצלנו…לאלה מכם המשקיעים בשווקים בחו"ל, כדאי לקחת נשימה ארוכה.

מרקורי בנסיגה תמיד מייצג את הטריקים, כך שהודעות ומסרים שיגיעו, נסו לסנן, לפני שתחליטו לאמץ אותן. השווקים היוצרים גם אווירה קצת עגמומית, בגלל שהם יורדים, יוצרים גם הזדמנות טובה לרכישות לאלה מכם שיודעים לשבת ולהמתין אבל רק עם סבלנות אמיתית.

 

אירופה:

ברשימה שנכתבה כאן בתאריך 2.5.2014 על האיחוד האירופי נכתב:

"התבנית העכשווית של הכוכבים על מפת האיחוד מספרת על הנטייה שלהם לטשטש את המציאות, לא להתמודד עם הדברים ש'יושבים' על השולחן (4-10)… המנהיגות שם מחפשת פתרונות מעולם אחר, עם ניסיון להמשיך את השגרה כרגיל. הם משתדלים מאוד להתעלם מכל מה שעלול לעורר קונפליקט, לכן גם אם כולם ברחבי העולם רואים שהמציאות מציגה בעיה, הפרשנות שלהם מקלה בנתונים ולכן גם הם לא פועלים תכל'ס לפתרונה (אוקראינה, סוריה והמריחה של המו"מ עם אירן), אבל זה מצב שאינו יכול להתנהל כך לאורך זמן והניסיון מוכיח שבעיה שלא מטופלת בזמן, תהיה אחר כך גדולה יותר… עומדים להגיע בזה אחר זה כוכבים על ציר 1-7, שיביאו להתמודדות ומאבקים בתוך האיחוד, כל עימות שיצוף למעלה ילמד על פוטנציאל הפילוג בין חברי האיחוד (מדינות שונות), בעיקר כשכל מדינה נצמדת קודם כל לאינטרסים שלה (2-8) מה שיקשה על הארגון לייצג את כולם בעמדה אחידה בכל נושא שיעורר מתח בהווה ובעתיד"…

כמו שניכתב כאן, הניסיון להתעלם ממה שקורה בסוריה או בעיות במדינות אחרות "רחוקות" מהם הגיעה "לתוך ליבם", בעיה שלא טופלה אז, היום גדולה יותר ממה שחלמו. יש גם האומרים, שהחתימה על הסכם הגרעין עם אירן, גרם להרבה אזרחים במזרח התיכון להבין שהמלחמה והטרור ימשיכו! לכן החליטו לברוח ליבשת שהיא "גן עדן" עבורם. עכשיו העימותים בין מדינות אירופה הנמצאות בתוך האיחוד על המיכסות של המהגרים/פליטים מביא לחילוקי דיעות ומעמיד בסימן שאלה את "אמנת שנגן", גבולות פתוחים בתוך אירופה. האינטרסים של כל מדינה צפים ועולים…אבל אנחנו המתבוננים מכאן מבינים שהם יכולים להאשים רק את עצמם.

עוד נכתב באותה רשימה:"כל שנכתב עד כה מעיד על המצב הכלכלי של מדינות האיחוד שבו הם דוחים את הבעיות, בניסיון לשמר את כולם ביחד כגוף כלכלי אחד… בשנת 2016 המנהיגות שם, שתהיה בטוחה ותחשוב שיש לה שליטה על כל מה שמתרחש, תבין די בפתאומיות, בעיקר בגלל כמה אירועים מפתיעים במקומות לא צפויים (עם המעבר שלהכוכבים אורנוס על ציר 1-7 וגם אורנוס/פלוטו על אותו הציר), שהסדקים הולכים ומתרחבים, והם למעשה מאבדים שליטה… האם האירופים גם במציאות החדשה ימשיכו להציג מצג שווא של 'עסקים כרגיל'…" זהו שלא".

כמו תמיד הכוכבים לא משקרים, הטלטלות שהחלו עם התקציב של יוון, שכנראה גם זה עוד לא פתור…ממשיכות עכשיו עם משבר ההגירה, שמטלטל את אירופה וגורם לה להתעורר בבהלה.

עוד נכתב ברשימה ב10.7.15 ,"מולד הירח משפיע על ההורוסקופ האישי שלקנצלר גרמניה, אנגלה מרקל (17.7.1954)  ומפת יוון, כך שנהיה עדים לאירועים שאינם מתפתחים כצפוי או במסלול המתבקש. מרקל תתקשה לשמור על קור רוח כשכוכב אורנוס מטייל על ציר 1-7 בגלל אירועים שאין לה שליטה עליהם…. נהיה עדים למבוכה ולתוצאות בלתי צפויות, שישפיעו על הכלכלה ברחבי העולם וגם על השווקים, בגלל שכל פעם "ישגשג" אירוע אחר… החוזה, הברית שלארצות האיחוד, אינו מאפשר "לגרש" אף מדינה מהאיחוד, רק המדינה עצמה יכולה לבצע את הבחירה אם לעזוב את הברית הקיימת… אם כי למדנו שתמיד ניתן לשנות את החוקים. מבנה הכוכבים הכבד(אורנוס, פלוטו וסאטורן) הנבנה לקראת סוף 2015 יכול להביא לשינוי בכללי המשחק…"

כמו שכתבתי בפרק הראשון של הרשימה הזו , הבחירות ביוון נערכו כשבוע לפני הליקוי לבנה המלא והשאירו את צ'יפראס בשלטון. לכן יוון וצ'יפראס ימשיכו להיות "סיפור" עם הפתעות בכותרות. הקנצלר מרקל תעבור מבחני מנהיגות לא פשוטים לאורך החודשים הבאים, הכלכלה, המהגרים והפליטים ומי יודע מה עוד עלול להיות…

ההורוסקופ של אמנת שנגן (שניכנס לתוקף ב26.03.1995,) אמנה שנועדה לפתוח את הגבולות בין מדינות אירופה. (בריטניה לא בפנים!) ההסכמים האלה עכשיו במבחן. כוכב סאטורן נמצא על ציר 1-7, מציג בעיה שצריך לנהל, כי אי אפשר לפתור אותה…ותלווה אותם לאורך השנה הקרובה. נפטון על ציר 1-7 גם הוא מלווה אותם עכשיו וממשיך לאורך 2016, בעיה שנמרחת בלי אפשרות לגבש שיתופי פעולה. כירון על ציר 2-8 לאורך החודשים הבאים, מציג, פגיעות! אלימות! מצבים שיש בהם ניסיון להתגונן, אבל הקושי קיים כי כירון אינו צפוי בדרך בה הוא פוגע. בכוחו להכאיב מאוד. כוכב אורנוס על ציר 6-12 יביא את האירופאים לחפש דרך לשנות דרכי פעולה, כדי להשתחרר מהבעיה שתתחיל להעיק, ושלא יספרו לכם שכל הפליטים-מהגרים יקלטו שם. רובם לא יקבלו אשרה או אישור. מה יעשו? יקימו מחנות?

מפות גרמניה, (1871 והאיחוד 1990), מעידות שאי השקט שם יתמשך לאורך 2016. למרות הניסינות להכיל את המהגרים, צפויים קונפליקטים ואלימות, מצב שנוי במחלוקת ויגרום לאי הסכמות בין האזרחים וגם בינם ובין המנהיגות.

"… כִּי-גוֹי אֹבַד עֵצוֹת, הֵמָּה;  וְאֵין בָּהֶם, תְּבוּנָה.  …כִּי קָרוֹב יוֹם אֵידָם,  וְחָשׁ עֲתִדֹת לָמוֹ… " ( אלה פסוקים משירת "האזינו" אותה קוראים בשבת הקרובה)

האמת, זו הבדיחה של אלוהים. אירופה שיודעת להטיף לנו מוסר ודורשת מאיתנו מידתיות, מתמודדת עם זרם ענק של פליטים, מהגרי עבודה שצריך לתת להם בית ועבודה…אבל יהיה עליהם גם להתמודד עם תרבות וחוקי דת שיתקשו להכיל. תראו מה קורה עם אלה שכבר הגיעו טיפין טיפין לצרפת, בריטניה, דנמרק, הולנד ובלגיה… והשתלטו על שכונות גדולות בכמה ערים שם, אלה הדורשים ליישם את חוקי השריעה בערים בהן הם התנחלו ברשות השלטונות. האם המדינות האלה באירופה עצמה יתמודדו בעוד כמה שנים עם הדרישה של " שתי מדינות לשני עמים"?

מפת האיחוד האירופי המציגה את הקושי לגבש שיתופי פעולה לצד קושי כלכלי מתמשך, תידחה כהרגלה החלטות מהותיות. את זרם הכספים שהשקיעו בכל העמותות שדאגו בין השאר להתסיס את הפלשתינאים, אולי יצטרכו לעצמם. להשקיע במהגרים, לשקם אותם בעזרת קיצבאות לעשרות אלפי מישפחות. וגם כאן, אלה השקעות שירדו לטימיון בעזרת אורנוס/נפטון על ציר 2-8. גם מי שבינכם אינו אדם מאמין אינו יכול שלא לתהות האם זו לא אצבע אלוהים?

 

בחג סוכות קוראים את ספר קהלת:
"לַכֹּל, זְמָן; וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ, תַּחַת הַשָּׁמָיִם…

עֵת לַחֲשׁוֹת        וְעֵת לְדַבֵּר.        עֵת לֶאֱהֹב         וְעֵת לִשְׂנֹא,           עֵת מִלְחָמָה        וְעֵת שָׁלוֹם

אֶת-הַכֹּל עָשָׂה, יָפֶה בְעִתּוֹ… כִּי אֵין טוֹב מֵאֲשֶׁר יִשְׂמַח הָאָדָם בְּמַעֲשָׂיו…"(קהלת ג')

 

נשלח ב תחזית שבועית
בניה ועיצוב האתר: מאיה ו אבי לבקוביץ .
קרדיט תמונת הדר .